حمله بدافزار بریکربات به دستگاه های اینترنت اشیاء
 یکی از این چالش های مهم، اتوماسیون است.
 فضای ابری یقیناً اقتصاد فناوری اطلاعات را تغییر خواهد داد، لیکن لزومی ندارد که تمام موارد اساسی و بنیادی را تغییر دهد. سیستم ها باید محدودیت های خود را ببینند، سخت افزارهایی که
مشکل دارند، را جایگزین کنند و اپلیکیشن هایی که با اشکالاتی روبرو هستند را مجدداً راه انداری نمایند.
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی نت، همچنین در ادامه این راهبرد، رابط های مختلفی که بین شرکت و ارائه دهنده خدمات ابری وجود دارد نیز، باید تنظیم و مدیریت شوند.
 همچنین تمام کسانی که در حال حاضر، سیستم های (ظاهراً) مناسبی دارند، در دوره ای که همه چیز تغییر کرد باید خودشان را با نیاز روز تطبیق داده و سیستم خود را تغییر دهندمحققان امنیتی معتقدند هنوز سؤالات زیادی در مورد بدافزار بریکر بات وجود دارد که بی‌جواب باقی مانده است. یکی از مهم‌ترین سؤالات این است که چرا مهاجمان به جای اهداف مالی و کسب سود، علاقه‌مند هستند تا پرونده‌های موجود برروی دستگاه IoT را حذف کنند؟

به ادعای شرکت‌های امنیتی، هنوز هدف نهایی بدافزار بریکر بات، شناسایی نشده است. یک محقق امنیتی می‌گوید: با وجود همه اینها، بریکر بات شبیه به آنچه تاکنون در حوزه اینترنت اشیاء مشاهده کرده‌ایم نبوده است. بیشتر بدافزارهای مربوط به IoT تلاش می‌کنند تا شبکه‌ای وسیع از بات‌ها تشکیل داده و از آنها برای پروکسی ترافیک مخرب و یا انجام حمله منع سرویس توزیع‌شده (DDoS) استفاده کنند.