• آموزش نوشتن تدریجی با خط نستعلیق بر روی فیلم


Image result for ‫آموزش نوشتن تدریجی با خط نستعلیق بر روی فیلم‬‎

با برنامه چلیپا و فتوشاپ دیگر كاری نداریم، برای اینكه سیستم شما هم كم نیاورد، می‌توانید این دو برنامه را ببندید. همانطور كه می‌دانید، هر یك از برنامه‌هایی كه برای میكس و مونتاژ استفاده می‌شود،‌ در هنگام اجرا بسیاری از حافظه كامپیوتر (Ram) را اشغال می‌كنند و هر لحظه احتمال هنگ كردن كامپیوتر شما وجود دارد. مخصوصا از این به بعد كه وارد كار با دو برنامه حجیم مونتاژ می‌شویم.

برنامه Video Paint را دقیقا از همان مسیری كه Video Editor را باز كردید، اجرا كنید.

آخ آخ آخ، نگویید كه اسم این برنامه در این مسیر نیست. اگر دیدید این برنامه در مسیر ذكر شده، وجود ندارد، بدانید كه شما نسخه كامل Ulead Media Studio را نخریده‌اید و یا آن را درست نصب نكرده‌اید. منظورم از نسخه كامل، همانی كه شركت یولید بیرون می‌دهد، نیست، همین نسخه‌های رایتی این نرم‌افزار در بازار هم می‌تواند كامل باشد. باید سعی كنید همیشه نرم‌افزارهای خود را از شركت‌های معتبر ایرانی بخرید. وجود یك شماره تلفن و آدرس بر روی پاكت سی‌دی از الزامات است.


در هر صورت اگر با چنین مشكلی مواجه شوید، باید بگویم خیلی بد شانس هستید و باید یك بار دیگر این نرم‌افزار را نصب كنید و اگر نشد یك سی‌دی دیگر بخرید و امتحان كنید. من خودم هم بد شانس بودم ولی كمی هم خوش‌شانس. در ابتدا كه این نرم‌افزار را بر روی كامپیوترم نصب كردم چنین برنامه‌ای همراه یولید نصب نشد ولی چون چند سی‌دی از این بسته نرم‌افزار دارم، یكی دیگر را كه محصول یكی از شركت‌های معروف پخش سی‌دی در ایران بود نصب كردم و دیدم كه این برنامه به بقیه اضافه شد


این برنامه را هم فعلا Minimize كنید و برنامه Chalipa را باز كنید.


جمله یا كلمه مورد نظرتان را تایپ كنید. ما در این آموزش كلمه "آفتابگردان" را تایپ كرده‌ایم. و با فلش نوار ابزار، دور نوشته خود را بگیرید و آن را كپی كنید.

                شاید بپرسید نقطه اضافی در بالای آفتابگردان (با فلش مشخص شده) چیست؟. باید عرض كنم كه در بعضی از كلمات (از جمله وقتی "آ" در اول كلمه باشد)، كادر قرمزی كه دور كلمه برای كپی كردن كشیده می‌شود، نیمی از حرف اول یا آخر را نمی‌گیرد و در نتیجه آن‌را كپی نمی‌كند. پس ما برای گول زدن چلیپا، یك نقطه اضافی در بالا و گوشه نوشته می‌گذاریم تا كادر همه متن مورد نظر ما را بگیرد و بعد در فتوشاپ آن نقطه را پاك می‌كنیم.پی سی وب هاست