معرفی بهترین روش های جستجو و پیدا کردن تصاویر مشابهImage result for ‫معرفی بهترین روش های جستجو و پیدا کردن تصاویر مشابه‬‎برای اهداف مختلف موتورهای جست وجو مختلفی وجود دارد که خاص همان موضوع هستند و نظیر سایر موتورهای جستجو عمومیت ندارند. به عنوان مثال قبلا ۳۰ متور جست وجو تخصصی را در انزل وب معرفی کرده ایم که جست وجوی حرفه ای تری را برای کاربران ممکن می کنند.

موتور های جست و جو عکس ، نیز ابزارهایی هستند که امکان یافتن عکس مشابه با تصویر مد نظر را بدون وارد کردن کلمات کلیدی به کاربران می دهند. در عوض لازم است که تصاویری مشابه را آپلود کنید تا بتوانید عکس مشابه را ببینید.

مزایا و کاربرد استفاده از موتورهای جست وجو عکس

در ابتدا لازم است که مزایا و یا به زبان دیگر ، کاربردی های مختلف این موتورهای جست وجو را بررسی کنیم:

یافتن تصویر مشابه

شاید کاربرد اصلی این موتورها ، همین باشد و با استفاده از این موتورها، می توانید نتایج بهتری با تصویر مدنظر خود پیدا کنید. مثلا در صورتی که برای وب سایت خود تولید محتوا می کنید ، می توانید برای تفهیم بیشتر مطلب ، از عکس های بیشتری که مشابه به عکس فعلی شما باشد استفاده کنید.

آگاهی از مطالبی که پیش از این نمیدانستید
هر عکس ، حاوی اطلاعاتی است که می توانید با استفاده از توضیحاتی که ضمن آن ارائه میشود ، بیشتر با آن آشنا شوید. حال اگر اطلاعاتی از عکس مدنظر خود در دست ندارید ، می توانید با این موتورهای جست وجو ، سورس مطلب را پیدا کنید.TinEye


TinEye در برگیرنده همه تصاویر مشابه از نمونه مورد نظر شماست. احتمالاً بعضی از شما می‌دانید که یکی از مهمترین استفاده‌های این سایت جستجوی معکوس تصاویر می‌باشد. TinEye یک موتور جستجوی تصاویر خاص به حساب می‌آید. چرا که کار این سایت گرفتن یک نمونه تصویر از شما و یافتن تصاویر مشابه آن در سرتاسر وب با سایزها و کیفیت‌های گوناگون است.

اما یکی از امکانات جالب این سایت که احتمالاً از آن بی خبرید، MulticolorEngine می‌باشد. این امکان شما را قادر خواهد ساخت تا یک رنگ را انتخاب نمایید و سپس TinEye هماهنگ‌ترین تصاویر تحت قوانین حمایت از مالکیت معنوی مؤسسه Creative Commons را بر اساس رنگ‌بندی مورد نظرتان، برای شما پیدا خواهد کرد. این ویژگی برای طراحان و گرافیست‌ها واقعاً جذاب و کاربردی است.

 

CC Search


این موتور جستجو، سوژه‌های مورد نظرتان را فقط از میان تصاویر دارای گواهی Creative Commons یا به عبارتی تصاویری که مالکان و عکاسان آن اجازه پخش عمومی (رایگان) آن‌ها را صادر کرده‌اند، پیدا می کند. توجه داشته باشید که وب‌سایت خود را مشخصا یک موتور جستجوی تصاویر معرفی نکرده و خود را چیزی فراتر از آن می‌داند.

با این ویژگی خاص CC Search، شما می‌توانید مطمئن باشید که تصاویری که در مطالب و سایت خود منتشر می‌نمایید، کاملاً قانونی و مجاز می‌باشند. علاوه بر این شما در این سایت، محدود به جستجوی تصاویر نیستید؛ بلکه می‌توانید محتوای مورد نظر خود را در قالب موسیقی، ویدئو و ... نیز جستجو کنید.

 

Compfight


به‌دنبال وب‌سایتی نظیر فلیکر می‌گردید؟ Compfight را امتحان کنید. این موتور جستجو، هنگامی که بدنبال تصویر مورد نظر خود می‌گردید، تجربه‌ای عالی را به شما ارائه خواهد کرد. منبع تصاویر این سایت، تصاویر موجود در فلیکر می‌باشد؛ و با توجه به اینکه فلیکر هر از گاهی از دسترس خارج می‌شود، می‌تواند به عنوان یک پشتیبان خوب برای آن به حساب بیاید. با این حال یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های Compfight تجربه عملی کار با آن از طریق یک افزونه وردپرسی می‌باشد.