• ایجاد اولین برنامه تحت ویندوز

Image result for ‫ایجاد اولین برنامه تحت ویندوز‬‎
  • بنیان نمایش ویندوز ( Windows Presentation Foundation) (یا WPF) که توسط مایکروسافت ایجاد شد، یک زیر سیستم گرافیکی برای رندر کردن واسط‌های کاربر در برنامه‌های کاربردی تحت ویندوز می باشد. WPF بستری هسته WPFF یک موتور رندرینگ برداری و مستقل از وضوح تصویر است که برای بهره برداری از مزایای سخت افزارهای گرافیکی امروزی ساخته شده است. تعبیه WPFF در نسخه‌های سیستم عامل ویندوز از ویندوز ویستا و ویندوز سرور ۲۰۰۸ آغاز شد، که البته در ویندوز XP و ویندوز سرور ۲۰۰۳ نیز قابل استفاده است.

    WPF که پیشتر به نام "Avalon" شناخته می شد، اولین بار به عنوان بخشی از چارچوب دات نت 3 به بازار آمد. WPF به جای استفاده از سیستم قدیمی تر واسط دستگاه گرافیک (GDI) از دایرکت ایکس استفاده می کند. WPFF سعی دارد که مدل پایداری از برنامه نویسی ارائه کند که در آن واسط کاربر از منطق تجاری(Business Logic) برنامه کاملاً جدا باشند. از این جهت شباهت زیادی به زول (زبان برنامه‌نویسی) وSVG دارد.

    WPF از XAML (با تلفظ زمل)، که از مشتقات ایکس‌ام‌ال (XML) است، برای تعریف و پیوند عناصر تشکیل دهنده واسط کاربر استفاده می کند.[۱] برنامه‌های WPFF می توانند به صورت مستقل ومنزوی یا به صورت شی ادغام شده در یک صفحه وب به کار روند.

    مایکروسافت سیلورلایت نیز از WPF استفاده می کنند تا کنترل‌های وب ادغام شده در صفحات را به شیوه ای قابل مقایسه با ادوبی فلشارائه دهد، اما تاکید آن بیشتر بر مدل شیئی واسط کاربر است تا پویانمایی. سیلور لایت از رندرینگ زمان اجرای سه بعدی پشتیبانی نمی‌کند
Win32 کتابخانه ای است متشکل از انواع داده ای، ثوابت، توابع و کلاس هایی ( اساسا ساختار هایی ) که برای ساخت برنامه های تحت ویندوز مورد استفاده قرار می گیرند .

برای ایجاد یک برنامه ی ابتدایی ویندوزی نیاز به کامپایلری برای سیستم عامل ویندوز ( اصطلاحا یک کامپایلر 32 بیتی ) دارید . اگر چه شما می توانید Win32 را در زبان های برنامه نویسی مختلفی ( از جمله بورلند دلفی ) به کار ببرید، اما در اینجا ما به آموزش Win32 فقط با یک زبان برنامه نویسی و همین طور یک کامپایلر خواهیم پرداخت . در اصل کتابخانه ی Win32 به زبان C نوشته شده است که زبان اصلی سیستم عامل ویندوز محسوب می شود .
تمام برنامه هایی که در اینجا آموزش داده خواهند شد، به زبان ++C نوشته شده اند . البته در این برنامه های تفاوت چندانی بین C و ++C مشاهده نخواهید کرد . اگر چه اکثر ساختارهای Win32 آبجکت های زبان C هستند، اما ما آنها را همراه با کتابخانه های ++C به کار خواهیم برد و با این کار از مزایای برنامه نویسی شئ گرا استفاده خواهیم کرد .


buy-host.in